צוות המאמנים

אילנה כץ

ד"ר לחינוך, מייסדת אגודת מכבי דן, מאמנת ראשית, מנהלת מקצועית וכוריאוגרפית. נקראת גם "הקוסמת של ההתעמלות".

פרסמה ספרים ומאמרים להוראת ההתעמלות. מורה לחינוך גופני ולשעבר חברת נבחרת ישראל בהתעמלות. יותר מ-40 שנה עוסקת בהכשרת מורים ומאמנים ומטפחת מתעמלים החל בגיל הצעיר עד להיותם אלופי ישראל ומדורגים בעולם. בשנת 1998 הקימה את אגודת מכבי דן - ת"א התעמלות ואקרובטיקה והפכה אותה לאימפריה של מצוינות. האגודה כוללת רשת של 15 מרכזי התעמלות ומאמנים בכירים המאמנים את נבחרות המחוננים והנבחרת הבינלאומית באקרובטיקה. חלק מהמתעמלות שלה מדריכות לצידה את דור ההמשך של מכבי דן.

מלבד היותה כוריאוגרפית בעלת שם, לאילנה יכולת הבחנה נדירה באיתור ילדים באשר למידת התאמתם לספורט ההישגי, עובדה ההופכת את מכבי דן לבית גידול של אלופים. היא מעמידה מופעי במה ומופעים המוניים, המייצגים את ישראל באירועי התעמלות גדולים בארץ ובעולם. לאור מומחיותה רבת-השנים בתחומי החינוך הגופני וההתעמלות היא מתבקשת לעתים לתת חוות דעת מקצועית בתחומים אלה גם בבתי המשפט.

 

מה קיבלת מהספורט וברצונך להעביר הלאה?

את הזכות לממש את כישוריי, לעצב את אישיותי ולחוות ריגושים של סיפוק ויצירה. זו זכות גדולה שכל חיי עבודתי היא גם התחביב שלי. בכל אימון אני מתרגשת מחדש ויוצאת למסע מרתק. לספורטאיות ולספורטאים שלי, שאיתרתי בקפידה, אני מפלסת את הדרך למימוש כישוריהם, מאפשרת להם לכבוש את ה"אברסט" בכל פעם מחדש ויודעת בביטחון שזה יעצב את חייהם בעתיד.

 

מאיה גנות

מאמנת ראשית באקרובטיקה. מאמנת את הנבחרת הבינלאומית של מכבי דן ואת צוותי נבחרת ישראל. מאמנת עטורת מדליות מאליפות אירופה ואליפות העולם בעלת הכרה עולמית.

שופטת בינלאומית יותר מ- 10 שנים וחברת הועדה המקצועית באקרובטיקה יותר מ- 20 שנים. הקימה את האקרובטיקה במכבי דן, וקידמה אותה ואת ישראל לרמה והכרה עולמית:

מדליות ארד באליפות העולם ואליפות אירופה בדרגת סניור (2017-2018)

אלופות עולם בדרגת ג'וניור (2018) ואלופות אירופה בדרגת ג'וניור (2019).

בעברה היא "מסטר ספורט" ואלופת ברית המועצות. נשואה ואם לשניים.

מה קיבלת מהספורט וברצונך להעביר הלאה?

קבלתי מהספורט מקצוע אהוב. אני רוצה להעביר הלאה את האהבה לאמן וללמד מקצוע זה ואת ההנאה מלהתאמן וללמוד כל יום משהו חדש.

 

מיקה לבקוביץ

ספורטאית עלית באקרובטיקה בישראל ובזירה הבינלאומית. מאמנת את הנבחרת הבינלאומית באקרובטיקה של מכבי דן לצידה של מאיה גנות.

אלופת ישראל וחברת נבחרת ישראל בין השנים 2010-2018 והיא הספורטאית המשמעותית ביותר באקרובטיקה בישראל בעשור האחרון. מעוטרת מדליות רבות ברמה העולמית כאשר הישג השיא שלה הוא מדלית ארד בדרגת סניור באליפות העולם 2018 עם בת זוגתה רוני סורזון.

כיום, היא סטודנטית ללימודי ספורט תרפיה, מאמנת מוסמכת מבית הספר למאמנים - מכון וינגייט, שופטת תחרויות אקרובטיקה ומאמנת אלמנטים ברמה מאד גבוהה לקידום הנבחרת הבינלאומית.

מה קיבלת מהספורט וברצונך להעביר הלאה?

חוויות ייחודיות בלתי נשכחות והכנה להתמודדות עם סיטואציות מורכבות בחיים. רוצה להעביר לילדים את האהבה לאקרובטיקה.

 

מיה יהלום

מאמנת מובילה של הנבחרות הצעירות של מכבי דן לקראת תחרויות ארציות ליגה ואליפות ישראל.

ספורטאית עלית שגדלה במכבי דן והייתה אלופת ישראל עם מיקה לבקוביץ. זכתה במדליות בתחרויות בינלאומיות ואף עלתה לגמר באליפות אירופה. בעלת ניסיון רב בתפקידי האקרובטיקה השונים: בזוגות, שלישיות, בתפקיד של "עליונה" וגם בתפקיד של "תחתונה".

מדריכה מוסמכת מבית הספר למאמנים - מכון וינגייט, שהחלה בהדרכה עוד טרם גיוסה ואחד הזוגות שבאחריותה אף זכה בתחרות ארצית במקום ראשון בליגה 3. בצבא שימשה כמש"קית חינוך בקורס טייס, ומיד עם שחרורה חזרה לאמן את הספורטאיות המתקדמות במכבי דן.

מה קיבלת מהספורט וברצונך להעביר הלאה?

מהניסיון האישי שלי, אני מעוניינת לתת כלים וללמד את המתעמלים כמה חשוב לעבוד בשיתוף פעולה באקרובטיקה ולהיות חברים אחד של השנייה, גם בצוות וגם כחלק מכלל קבוצה. הייתי רוצה להעביר להם את האמונה שהם מסוגלים לכול ולומר להם Your only limit is you".

 

 

סופי מזור

מאמנת ראשית ב-6 מרכזי חוגים של מכבי דן: רמת אביב ג', עירוני ה', מירון, גרץ, גבריאלי ובבלי. מייסדת ומאמנת ראשית של נבחרת החוגים הנקראת "נבחרת פליק פלאק" במרכז ת"א.

מאמנת במכבי דן יותר מ - 12 שנים, מוסמכת מטעם רשות הספורט כמדריכת התעמלות. ילידת צרפת, רקדנית מקצועית, מדריכת ריקוד. משלבת בשיעורים במכבי דן את שני העולמות -ההתעמלות והמחול ויוצרת את הדפוס המיוחד שלה. היא דמות מרכזית בחוגים מכבי דן, ודורות של ילדים זוכים ליהנות מכישוריה וגישתה התומכת. הודות להתלהבותה "נבחרת הפליק פלאק" שבאחריותה עושה חייל ומתאמנת 3 פעמים בשבוע ומגיעה להישגים מרשימים.

מה קיבלת מהספורט וברצונך להעביר הלאה?

הספורט נתן לי אמונה ביכולותיי, כוח פיזי ורגשי, והוביל אותי להשיג מטרות שלא חשבתי שאוכל להשיג. רוצה שהילדים ויבינו את חשיבות ההתמדה, יחוו בשעורים התקדמות בהתעמלות, והודות לכך יפתחו את הביטחון ביכולותיהם. בנוסף, שתהייה להם חווית התעמלות וחברות, ורצון להמשיך ולהתקדם.

 

מאמנות צעירות בנבחרות מכבי דן שהן ספורטאיות נבחרת לשעבר:

הילה ברעם

מדריכה מוסמכת מבית ספר למאמנים - מכון וינגייט, מדריכה את נבחרות האפרוחים. השתתפה ב-7 אליפויות ישראל בצוותים וגם בפס קרקע וחברת הנבחרת הראשונה של מכבי דן.